Leden 2014

Alkany, alkeny... Co? :D

15. ledna 2014 v 22:36 | Kaissie |  "Deníček"
Taky tak strašně jako já milujete učit se chemii? CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O. Počkat... Tohle umím -_- No dostaňme se k jádru věci. Včera jsem přijela ze školy (divný, co?) v 5 hodin odpoledne a šla jsem se učit na chemii, jelikož jsem ještě nebyla zkoušená. Přísahám, učila jsem se od 7 do cca 11. Spolužačka dlouho "chyběla" a tak si naše drahá Kateřina vytáhla k tabuli mě. Krom toho přede mnou už u tabule byla jedna ze třídních šprtek a sebrala mi už to lehčí téma. Já dostala alkeny, ještě před tím než jsem vstala ze židle, přísahám, že jsem to uměla na zpaměť'! Ale to bych nebyla já, kdybych to nějakým způsobem nepos**la, že? A tak jsem se parádně zadrhla na chemických rovnicích. Krom toho nepadala, že mě nemá ráda, protože se mi ani neznažila pomoct. No n druhou stranu se jí nedivím, když si o její hodiny většinou se spolužačkou kreslíme po sešitech, ale to už je vedlejší :D No poté jsme psali slohovku. Halelujah! Mám takovej dost špatnej pocit, že z komentáře, jsem sjela do úvahy, but who cares? :D Sečteno podtrženo, paráda den... -_- Jo jsou to žvásty, kdo to dočetl až sem tak si zaslouží červenýho bludišťáka ;) :D

Nemám na noťasu editorialy... -_-
Kaissie

Nous n'aimons pas français...

7. ledna 2014 v 22:46 | Kaissie |  "Deníček"

Dnes jsme měli první hodinu francouzštiny v novém roce a rovnou s novou profesorkou, jelikož naše, teď už bývalá, odešla na mateřskou dovolenou. Čekali jsme před učebnou, když v tom někdo ze spolužáků vykřikl "To má být ono?" No, asi se nám trošku pomstila, jelikož půl hodiny mluvila pouze ve francouzštině a no... nepatříme zrovna mezi nejlepší, a to ještě píšu slušně. Po oné půl hodince, kdy jsme ze sebe potili alespoň trochu slovní zásoby, se nás zeptala jestli jí rozumíme - zrovna nám tam vysvětlovala, že angličtina vzešla z francouzštiny - jen jedna jediná ruka se zvedla na znamení souhlasu. V té chvíli asi pocopila, že známky, které máme navrhované naší předešlou učitelkou (většina má za 4), jsou asi správné. Ovšem špatné známky máme jenom kvůli předešlým neočekávaným testíkům. Tato nová se s námi dohodla, že nemá ráda nečekané testy a dohodli jsme se, že si ve čtvrtek napíšeme test na budoucí časy. Francouzština je nádherný jazyk, ale pro mě velice složitý. Tož držte nám palce ;) A i paní profesorce, aby to s náma do konce roku vydržela... :D

Kaissie

"Svěží" kokosový ořech

5. ledna 2014 v 11:33 | Kaissie |  "Deníček"
Určitě jste někdy měli v plánu ochutnat kokos přímo z ořechu, nebo jste ho dokonce už někdy jedli. S rodiči jsme si minulý týden koupili dva kokosové ořechy na ochutnávku. V předešlých měsících se nám totiž osvědčil čerstvý ananas, tak proč nezkusit kokos, který mimochodem s tátou milujeme. :) Tento pátek jsme se ho tedy pokusili otevřít. První v sobě měl mléko - ani ne deci. Ale už na chuti bylo poznat, že něco není v pořádku. Táta ho tedy rozlouskl a hádejte, co bylo skryto uvnitř před zraky? Ano, byla to nádherná plíseň, hrající všemi barvami. Táta se samozřejmě naštval, že vyhodil prachy za plesnivé zboží, ale tak co? I to se může stát, dovnitř člověk nevidí. Odvážili jsme se tedy na druhý ořech. Ten pro jistotu neměl mléko žádné. :D I to se může stát. Otevřený vypadal opravdu nádherně, ovšem ta citronová vůně, která se z něho linula, se nám zdála, už opravdu divná... Nedokážu ani najít správnou nadávku. Prodejce nebo dovozce je musely hromadně opláchnout nějakým saponátem, jelikož vnitřek druhého kokosu byl mazlavý a opravdu byl cítit po saponátu s vůni citronu. No, nevěřili jsme svým vlastním očím, ani nosu. Samozřejmě nadávat můžete jak chcete, ale nic udělat nejde. I kdyby jste šli na reklamaci odešli byste s prázdnou, jelikož oni nemohli vědět, že první je plesnivý a druhý jsme si pohli pomít saponátem sami, že? Na závěr vám neřeknu, kde jsme tyto "úlovky" sehnali.
Kaissie.
(Poznámka autora: obrázek je pouze ilustrační :D)


Nejen tělový peeling z cukru

2. ledna 2014 v 18:00 | Kaissie |  Kosmetika

Pokud máte jemnou a citlivou vyzkoušejte si domácí cukrový peeling. Není tak hrubý jako z mořské soli.
Záleží na vás v jakém množství si ho uděláte, já si udělala jednu menší sklenici :)

Co budete potřebovat?

Základ:
• krystalový cukr (klasický ši hnědý)
• olivový olej

Dodatky:
• šťávu z 1 citronu
• med
• vanilkový či jiný extrakt pro vylepšení vůně

Tento peeling můžete využít i na pokožku obličeje či dokonce rty. Dávejte si pozor na dávku oleje - ovšem pokud to přeženete, dá se později olej scedit. S vůněmi a dalšími příměsemi si můžete hrát podle vlastní fantazie.

První článek blogu?

2. ledna 2014 v 15:19 | Kaissie |  "Deníček"
Původně jsem měla v plánu, že budu mít článek na každý den a začnu 1. lednem. No, nějak to nevyšlo a celou noc jsem se drtila s designem. :D Tento blog bude všehochuť. Nebude mít žádné určité téma. Když mě napadne něco nového, přidám novou rubriku atd. No doufám, že se najde aspoň pár ztracených duší, které to tu budou ochotny číst :D Jinak nejsem žádný nováček, na blog.cz pracuji už asi pět let. Tak a teď přichází na řadu kolik mi je, což? Prozrazovat to v nynější době nehodlám, udělejte si na mě názor sami. Jediné co vám povím je to, že jsem vlastníkem občanského průkazu. Toť prazatím vše, a pokud to někdo dokázal přelouskat - děkuji za přečtení. O:)

Kaissie.

Vyrob si sám

2. ledna 2014 v 14:25 | Kaissie